امام جمعه شیراز: همراهی اصناف برای مقابله با بی‌حجابی قابل تقدیر است

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: برای مقابله با بی حجابی تذکر لسانی یک وظیفه همگانی است و همکاری اصناف در این راستا قابل تقدیر است و برای تحقق شعار سال و مهار تورم همگان باید تلاش کنند.

امام جمعه شیراز: همراهی اصناف برای مقابله با بی‌حجابی قابل تقدیر است

به گزارش شرکت عمرانی کارکنان از شیراز، امام جمعه شیراز در خطبه‌های امروز اولین نماز عبادی سیاسی جمعه سال 1402 و ماه مبارک رمضان اظهار داشت: بی حجابی مقدمه بسیاری از فحشا است و باید با آن مقابله شود و طبق فرموده رهبر انقلاب ، وظیفه تذکر زبانی به عهده همگان است.

آیت الله لطف الله دژکام با بیان اینکه شیراز در این موضوع پیشقدم شده است، افزود: برای مقابله با بی حجابی سامانه‌ای با نام مردم رسی توسط نهادی مردمی راه اندازی شده است و مردم در آن سامانه مباحث خود را در خصوص بی حجابی و کشف حجاب متذکر می‌شوند و افرادی که آموزش نحوه تذکر و برخورد با بی حجابی را دیده اند، موارد را بررسی می‌کنند.   نماینده، ولی فقیه در فارس با اشاره به اینکه این حرکت مردمی باید تقویت شود، افزود: اصناف همکاری لازم را کرده اند که جای تشکر دارد، اما این موضوع زمانی نتیجه بخش خواهد بود که همگانی شود.   وی ادامه داد: مومنان و متدینان به خصوص در ماه مبارک رمضان تذکر زبانی را برای مقابله با بی حجابی آغاز کنند و مردم نسبت به ارزش‌های دینی حساس باشند.   خطیب جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شعار امسال که مهار تورم و رشد تولید نامگذاری شده است، گفت: این فرمان رهبر است و اولویت این است که  برای رسیدن به این هدف تلاش شود.    نماینده، ولی فقیه در فارس به آغاز ماه مبارک رمضان نیز اشاره کرد و گفت: ماه رمضان ماه فرصت و انجام کار‌های نیک است و طبق گفته پیامبر، ۱۶ کار نیک در این ماه می‌توان انجام داد.   آیت الله دژکام به دعا کردن، سختی کشیدن در گرسنگی و تشنگی، صدقه دادن، کمک به ایتام، احترام به بزرگتر‌ها و رسیدگی به خویشاوندان در ماه مبارک رمضان به عنوان کار‌های خوب این ماه اشاره کرد و گفت: یکی از مسایل مهمی که در کشور ما باید انجام شود برقراری عدالت اجتماعی و اقتصادی است تا فرد فقیر نیز به خواسته هایش برسد و یکی از راه‌های آن صدقه دادن است و این کار در ماه مبارک رمضان به طور ویژه باید دنبال شود.

پایان پیام/د

دیدگاهتان را بنویسید