اولین رویداد طراحی بسته بندی استان قزوین برگزار شد

اولین رویداد طراحی بسته بندی استان قزوین با تولید ۴۷ اثر هنری برگزار شد.

اولین رویداد طراحی بسته بندی استان قزوین برگزار شد

به گزارش شرکت عمرانی کارکنان از قزوین، مراسم اختتامیه اولین رویداد طراحی بسته بندی در سالن نگارخانه بانوی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین برگزار شد. محمدحسین فائزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در این مراسم اظهار کرد: رویداد طراحی بسته بندی با دو بعد هنر و اقتصاد شکل گرفت تا هنرمندان با شرایط بازار محصولات آشنا شوند. وی افزود: هنرمندان قزوینی پس از شرکت در این رویداد، ۴۷ اثر ارائه کردند که برخی از این آثار کارهای قابل توجه و مناسبی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین اضافه کرد: ارتقاء سطح توانمندی هنرمندان، ایجاد شرایط گفت و گو تولید کنندگان با هنرمندان و ایجاد بازار واقعی از جمله اهدافی بود که در این رویداد محقق و مسیر ارتباط هنرمندان با صنعتگران و یا تولید کنندگان محصولات مختلف هموار شد. فائزی خاطرنشان کرد: امیدواریم با بهره گیری از طرح های بسته بندی ارائه شده در بخش هایی مانند شیرینی سنتی، شیره انگور و زیتون فرآورده‌های آن، شرایط بهتری برای تولید کنندگان فراهم شود تا فروش محصولات در سطوح داخلی و خارجی، رونق بیشتری پیدا کند. این مقام مسئول تاکید کرد: با اقدامات انجام شده هنرمندان می توانند در مسیر واقعی و اقتصادی حرکت کنند و در راستای پیشرفت اهداف اقتصادی و هنری استان نقش آفرین باشند.

در ادامه این مراسم محمد اسدی مدیر اجرایی جشنواره رویداد بسته بندی نیز اظهار کرد: با همراهی و حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شرکت شهرک‌های صنعتی استان و حضور سه استاد و ۳٠ هنرمند، اولین رویداد بسته بندی استان قزوین به مدت ۵ روز برگزار شد. وی افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته، از ظرفیت شرکت شهرک‌های صنعتی استان جهت شناسایی و برقراری ارتباط با صنایع کوچک استفاده شد. از طرفی با توجه به اینکه صنایع بزرگ همواره توانسته‌اند برندهای بسته بندی خود را انتخاب کنند و در بخش صنایع کوچک نیاز به طراحی بسته بندی بیشتر احساس می‌شود، برقراری ارتباط مستقیم بین مدیران صنایع با هنرمندان در دستور کار قرار گرفت تا آثار ارائه شده ارتباط نزدیک‌تری به بازار محصولات پیدا کنند. مدیر اجرایی جشنواره رویداد بسته بندی تصریح کرد: از سوی دیگر تمرکز استان در سه حوزه خوشه زیتون، خوشه انگور و فرآورده‌های آن و همچنین شیرینی‌های سنتی معطوف شده بود و به همین جهت ما از تولید کنندگان خواستیم تا در کارگاه‌ها حضور پیدا کنند و با هنرمندان آشنا شوند و سپس به ارائه نیازهای خود بپردازند. اسدی خاطرنشان کرد: ۴۷ اثر در قالب‌های لیبل، بسته بندی اولیه و ساکت دستی و به اصطلاح شاپینگ بک متناسب با محصول در این رویداد از سوی هنرمندان ارائه شد. مدیر اجرایی جشنواره رویداد بسته بندی اضافه کرد: هدف از برگزاری رویداد طراحی بسته بندی ایجاد نقطه مشترک بین صنعتگر و هنرمند بود و ما در این رویداد توانستیم دست صنعت را در دست هنرمند قرار دهیم و هنرمندان استان را به صنعتگران استان معرفی کنیم تا صنعتگران برای رفع نیاز محصولات خود بتوانند از ظرفیت هنرمندان استانی استفاده کنند. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید