«این تانک واسِ ماست» در قم رونمایی شد

همزمان با اعیاد مبارک شعبانیه دو اثر طنز «واحد مخاطرات» و «این تانک واس ماست» طی مراسمی در محل انتشارات جمکران رونمایی شد.

«این تانک واسِ ماست» در قم رونمایی شد

به گزارش شرکت عمرانی کارکنان به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم، همزمان با اعیاد مبارک شعبانیه و در آستانه روز پاسدار و جانباز، دو اثر طنز «واحد مخاطرات» و «این تانک واس ماس» در محل انتشارات جمکران واقع در خیابان شهیدان فاطمی قم رونمایی شد. در ابتدای این مراسم، «عباس احمدی» و «محمدحسین مهدویان» از شاعران طنزپرداز قمی اشعاری طنز قرائت کردند و تعدادی از رزمندگان لشکر ۱۷ امام علی بن ابی طالب قم نیز خاطراتی طنز از ایام دفاع مقدس بازگو کردند.   همچنین «فاطمه تقی زاده» دبیر بخش طنز واحد ادبیات پایداری کتاب جمکران، با تشریح چگونگی شکل‌گیری کتاب‌های این واحد اظهار داشت: طی دو سال گذشته رزمندگان خاطرات «طنز» خود را بیان کردند، ماحصل این خاطرات که پیاده‌سازی و موضوع بندی شد و به نگارش درآمد، ۱۰ کتاب است که چهارتای آن به چاپ رسیده و بقیه نیز در دست چاپ است.

سرپرست نویسندگان کتاب «واحد مخاطرات» در ادامه افزود: یکی از موضوعات جذاب این خاطرات بخش سوتی‌ها و شیطنت‌های رزمندگان بود که تبدیل شد به کتاب واحد مخاطرات که شامل ۳۱ خاطره است و شش نفر از نویسندگان جوان قمی آن را نوشتند و یکدست کردند و ویرایش کار کتاب را خودم انجام دادم. تقی زاده با بیان اینکه کتاب فوق اشارات زیبایی به فرهنگ و ادبیات شهر قم دارد، گفت: از اهداف انتشارات کتاب جمکران در کنگره شهدا این بود که فرهنگ قم حتما نوشته شود و ما تقریبا همه لهجه‌ها و معاشرت رزمندگان قمی در جبهه‌ها حتی تکه‌کلام‌های طنز آنان را پیاده کردیم و تلاش کردیم چیزی از خودمان اضافه نکنیم.   در ادامه، «فاطمه جوادی» نویسنده کتاب «این تانک واس ماست» بیان کرد: این کتاب جزء معدود کتاب‌های کمیک در این موضوع است و جدیدا مورد اقبال قرار گرفته است. خاطره نقل شده در این اثر در کتاب «واحد مخاطرات» نیز آمده، ولی به دلیل جذابیت این خاطره ما تصمیم گرفتیم کمیک آن را هم بنویسیم. «جوادی» افزود: نیم دیگر بار طنز کتاب بر عهده تصویرسازی آن است که خانم «زهرا رسولی» آن را انجام داده است. این کتاب خاطرات شخصیت اصلی کتاب آقای خاک‌باز است. این مراسم به همت انتشارات جمکران و کنگره ملی شهدای قم برگزار شد و در پایان، نویسندگان و راویان کتب مذکور با اهدای هدایایی مورد تقدیر قرار گرفتند.

کتاب «واحد مخاطرات» به قلم «زهراسادات تقوی، زهراسادات حسینی مهرآبادی، زهرا زارع، معصومه رئیسی، معصومه عبداللهی و معصومه عسگراقدم» و با سرپرستی «فاطمه تقی زاده» و تصویرگری «اسماعیل چشم رخ» در ۲۲۲ صفحه و به قیمت ۸۵۰۰۰ تومان توسط انتشارات جمکران آماده و روانه بازار نشر شده است. همچنین کتاب «این تانک واس ماس» به قلم «فاطمه جوادی» و تصویرگری «زهرا رسولی» در ۱۶ صفحه و به قیمت ۴۵۰۰۰ تومان با موضوع طنز ویژه مخاطبان نوجوان و جوان توسط همین مرکز، انتشار یافته است. پایان پیام/78023

دیدگاهتان را بنویسید