بیش از ۳۹ درصد اشتغال استان کرمان در بخش کشاورزی است

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفت: سهم استان کرمان در بخش کشاورزی به لحاظ اشتغال ۳۹.۱ درصد است در حالی که میانگین کشور ۱۴ درصد است.

بیش از ۳۹ درصد اشتغال استان کرمان در بخش کشاورزی است

 به گزارش شرکت عمرانی کارکنان از کرمان، محمدرضا وحیدی امروز در جلسه کارگروه اشتغال استان در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری اظهار داشت: استان کرمان در ثبات اقتصاد کلان در سطح کشور رتبه ۱۸ را کسب کرده و نزدیک میانگین کشوری در این زمینه هستیم.

وحیدی بیان داشت: استان کرمان در تعریف و تضمین حقوق مالکیت در سطح کشور رتبه هفتم را به خود اختصاص داده که از میانگین کشوری بهتر است.

 سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفت: در فرهنگ وفای به عهد، صداقت و درستی استان کرمان در کشور رتبه اول را با ۵.۸ درصد به خود اختصاص داده است.

 وی ابراز داشت: در نمانگر ثبات و پیش‌بینی مقررات و رویه‌های اجرایی، استان کرمان در کشور رتبه دهم را دارد و وضعیت استان کرمان از وضعیت کشوری در این زمینه بهتر است و این استان در زمینه نمانگر شفافیت و سلامت اداری رتبه ۱۵ را در سطح کشور کسب کرده است.

 وی عنوان کرد: در مصونیت مال و جان شهروندان از تعرض، استان کرمان رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است. و از نظر شاخص ملی امنیت سرمایه‌گذاری رتبه چهار کشور را به خود اختصاص داده است.

وحیدی به تحلیل بازار کار استان در سال جاری پرداخت و گفت: جمعیت کل استان کرمان ۳ میلیون و ۴۱۳ هزار نفر پیش‌بینی شده که جمعیت ۱۵ سال به بالای استان ۲ میلیون و ۴۸۲ هزار نفر، جمعیت فعال استان ۹۸۸ هزار نفر است که از این تعداد تقریبا ۹۰۷ هزار نفر جمعیت شاغل و ۸۱ هزار نفر جمعیت بیکار استان برآورد شده است.

 وی تصریح کرد: نرخ مشارکت استان از ۳۹.۶ درصد در پاییز سال گذشته در پاییز امسال به ۳۹.۸ درصد افزایش یافته است.

وحیدی افزود: نرخ بیکاری در پاییز سال گذشته ۱۱.۳ درصد که از متوسط کشوری بالاتر بود اما در پاییز سال جاری این رقم به ۸.۲ درصد رسیده و این آمار منطبق با میانگین کشوری است.

 وحیدی ادامه داد: استان کرمان در زمینه نرخ بیکاری در سطح کشور رتبه چهاردهم با نرخ بیکاری ۸.۲ درصد را به خود اختصاص داده است.

 وی عنوان کرد: نرخ بیکاری در جوانان ۱۸ تا ۳۵سال استان کرمان ۱۹.۸ و کشور ۱۴.۸، نرخ بیکاری مرد کرمان ۱۲.۸ درصد و در کشور ۱۳.۲ درصد است و همچنین نرخ بیکاری زنان در کرمان ۵۲.۵ درصد و در کشور ۲۵.۸ درصد است.

 وحیدی افزود: بخش کشاورزی به لحاظ اشتغال در کشور ۱۴ درصد اما در استان کرمان ۳۹.۱ درصد و در بخش صنعت کشور ۴۴.۶ درصد و در استان کرمان ۲۲.۵ درصد، در بخش خدمات کشور ۵۱.۱ درصد و استان کرمان ۳۸ درصد را به خود اختصاص داده‌اند.

 پایان پیام/۸۰۰۱۸/ب

دیدگاهتان را بنویسید