بیش از ۶00 هزار مترمربع از اراضی دولتی چهارمحال و بختیاری رفع تصرف شد

فرمانده یگان حفاظت اراضی اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۶۹۹ هزار مترمربع از اراضی دولتی استان رفع تصرف شده است.

بیش از ۶00 هزار مترمربع  از اراضی دولتی چهارمحال و بختیاری رفع تصرف شد

به گزارش شرکت عمرانی کارکنان از شهرکرد، ایرج صفری با اشاره به تصرف و تعرض به برخی اراضی دولتی در چهارمحال و بختیاری و آزادسازی این اراضی از ابتدای سال جاری تا کنون گفت: ارزش ریالی اراضی رفع تصرف شده، بالغ‌ بر ۴۱۸ میلیارد و ۸۶۳ میلیون تومان ارزیابی شده است.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری مأموریت‌های انجام شده را حاصل تلاش مامورین یگان حفاظت از اراضی استان و همکاری دستگاه قضایی، کلانتری شهرهای استان عنوان کرد و ادامه داد: این تعداد عملیات برای آزادسازی اراضی تصرف شده در شهرهای بن، گهرو، سورشجان، فارسان، بروجن، چلگرد، لردگان، فرخ‌شهر و هفشجان انجام شده است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون در چهارمحال و بختیاری ۶۹۹ هزار و ۶۸۷ مترمربع از اراضی دولتی رفع تصرف شده و ارزش ریالی این اراضی بالغ‌ بر ۴۱۸ میلیارد و ۸۶۳ میلیون تومان ارزیابی شده است.

 صفری تصریح کرد: در سال جاری همچنین برای ۹۷۷ مترمربع از اراضی شرق چشمه سیاسرد در شهرستان بروجن اجرای حکم رفع تصرف صورت گرفته که ارزش ریالی این اراضی نیز ۱۴ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی تاکید کرد: این اداره‌کل با حمایت دستگاه قضایی هیچ‌گونه مماشاتی با زمین خواران نداشته و تصرف اراضی ملی به هر بهانه‌ای که صورت گرفته باشد، نتیجه‌ای غیر از تعقیب قضایی و محکومیت کیفری، قلع و قمع و پرداخت زیان ناشی از آن برای متصرفان به همراه ندارد.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی اداره‌کل راه و شهرسازی استان در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تعرض به اراضی ملی به یگان حفاظت اراضی این نهاد گزارش دهند.

پایان پیام/ ۶۸۰۴۰

دیدگاهتان را بنویسید