تشدید بارش‌های بهاره در چهارمحال و بختیاری/ کشاورزان برای پیشگیری از خسارت تدبیر کنند

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی در استان، گفت: از امروز 19 اردیبهشت‌ماه بارش‌های بهاره همراه با وزش باد در استان تشدید می‌شود.

تشدید بارش‌های بهاره در چهارمحال و بختیاری/ کشاورزان برای پیشگیری از خسارت تدبیر کنند

مهران چراغپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی در چهارمحال و بختیاری، گفت: از امروز ۱۹ اردیبهشت‌ماه بارش‌های بهاره همراه با وزش باد در استان تشدید می‌شود.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: بر اساس این هشدار هواشناسی تا اواخر وقت فردا رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید، در نقاط مستعد گردوخاک و در برخی نواحی تگرگ رخ می‌دهد.  

وی افزود: در این مدت لغزندگی جاده‌ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌‌ها، صاعقه، رخداد تگرگ، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در پروازها و در نواحی کوهستانی و مستعد احتمال سقوط سنگ انتظار می‌رود.

مردم  توصیه‌های ایمنی را جدی بگیرند

چراغپور توصیه کرد: مردم استان در سفرهای بین شهری احتیاط کنند و از اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز کنند.

وی عنوان کرد: همچنین از فعالیت‌های کوهنوردی و از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع خودداری و از استحکام سازه‌های موقت، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها با توجه به احتمال رخداد تگرگ اطمینان حاصل شود.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی اتخاذ شود.

وی با اشاره به اینکه تمامی نقاط استان تحت تأثیر این سامانه بارشی قرار می‌گیرند، ادامه داد: با توجه به ماهیت بارش‌های همرفتی فصل بهار امکان شدت گرفتن بارش‌ها به صورت نقطه‌ای وجود دارد.

پایان پیام/۶۸۰۲۴

دیدگاهتان را بنویسید