توزیع ۲۲ تن علوفه و دان برای تغذیه حیوانات و پرندگان در مناطق تحت حفاظت استان

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: طی روزهای سرد اخیر در استان و با همکاری خیرین، ۲۲ تن علوفه و دان برای تغذیه وحوش و پرندگان در مناطق تحت حفاظت توزیع شد.

توزیع ۲۲ تن علوفه و دان برای تغذیه حیوانات و پرندگان در مناطق تحت حفاظت استان

به گزارش شرکت عمرانی کارکنان از مشهد، مهدی اله پور اظهار کرد: در روزهای سرد اخیر در استان و با همکاری خیرین، ۲۲ تن علوفه و دان برای تغذیه وحوش و پرندگان در مناطق تحت حفاظت توزیع شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی افزود: طی یک هفته اخیر که شاهد بارش برف، یخبندان و برودت شدید هوا بودیم برای حمایت و حفاظت از وحوش و پرندگان اقدام به توزیع دان و علوفه شد.

وی اضافه کرد: در این مدت ۲۱ تن علوفه در مناطق تحت حفاظت توزیع شد که ۱۱ تن این میزان از محل مشارکت خیرین و ۱۰ تن دیگر از محل اعتبارات این اداره کل تامین شد.

مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی گفت: همچنین یک تن گندم با مشارکت خیرین و طبیعت دوستان برای پرندگان و تغذیه آنان در این روزهای سرد و یخبندان در طبیعت پخش شده است.

اله پور افزود:با توجه به ریزش برف در اغلب مناطق استان و برودت هوا به ویژه در مناطق کوهستانی، وحوش با محدودیت منابع غذایی مواجه شده و به منظور دسترسی به علوفه و فرار از سرما به حاشیه روستاها و شهرها پناه می آورند.

وی ادامه داد: از تمام هم استانی های طبیعت دوست به ویژه روستائیان و دامداران درخواست می شود ضمن پرهیز از اذیت و آزار وحوش، هرگونه تخلف شکار و صید را به ادارات حفاظت محیط زیست شهرستانها و پاسگاههای نیروی انتظامی اطلاع دهند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید