روایتی از دوران دفاع مقدس تا فتنه سال گذشته در نمایشگاه وزارت ارتباطات

همزمان با هفته دفاع مقدس بسیج وزارت ارتباطات نمایشگاه و رزمایشی در این رابطه برگزار کرده بود که جمعه شب به کار خود پایان داد.

روایتی از دوران دفاع مقدس تا فتنه سال گذشته در نمایشگاه وزارت ارتباطات

همزمان با هفته دفاع مقدس، مرکز بسیج وزارت ارتباطات نمایشگاهی را در محل این وزارت خانه راه اندازی کرد. این نمایشگاه  از 10 غرفه با موضوعات روایت عاشورا و دفاع مقدس تشکیل شده بود و یک رزمایش با موضوع دفاع مقدس نیز در این نمایشگاه برگزار شد. پس از ورود به نمایشگاه بازدیدکنندگان نمادی از خیمه امام حسین (ع)  را مشاهده می کرد و پس از آن با سنگر فرماندهی دفاع مقدس رو به رو می‌شد. پس از این دو غرفه، بازدید کننده با غرقه نبرد روز عاشورا و دفاع مقدس در کنار هم رو به رو می شد که نشان دهده یکسان بودن هدف دوران دفاع مقدس و شهدا کربلا برای زنده نگه داشتن یاد اسلام بود. پس از این دو غرفه مخاطب با مسیر کوچه بنی هاشم مواجه می شد و در ادامه غرفه اسارت که به معنای اسرای دوران دفاع مقدس و سختی های حضرت زینب (س) است قرار داده شده بود.

  بخش بعدی نمایشگاه نیز به از خودگذشتگی های حضرت عباس در کنار آب و روایتگر دلاوری های ایشان و جانبازان دفاع مقدس مربوط بود. غرفه های شهدای مدافع حرم و نمادهایی از شهدای مقاومت، شهدای سلامت و شهدای امنیت نیز جزو آخرین غرفه های موجود در این نمایشگاه بودند.

 

  مخاطبان پس از مشاهده غرفه ها به محل برگزاری رزمایش می‌رسیدند؛ این رزمایش از قول یک جانباز دفاع مقدس و در حول خاطرات ایشان روایت می شد. رشادت های دوران داع مقدس رزمندگان، سختی های دوران جنگ و هدف رزمندگان در دوران دفاع مقدس از مهم ترین موضوعات مطرح شده در این رزمایش بود. این رزمایش از اتفاقات دوران دفاع مقدس آغاز شد و در ادامه روایتگر تشکیل تروریست های داعشی و نبرد با آن ها بود. این رزمایش نشان داد که این بار فرزندان رزمندگان دوران دفاع مقدس، با همان طرز فکر پدرانشان که حفظ اسلام بود، در مقابل داعش ایستادگی کردند و مانع از گسترش این گروه تروریستی شدند.

  بخش بعدی رزمایش به شهادت سردار سلیمانی و رشادت های ایشان در دوران دفاع مقدس مربوط می شد. رزمایش در انتها با نمایشی از نقش دشمن در فتنه سال گذشته به بهانه فوت مهسا امینی و شهادت نیروهای امنیت در کشور به پایان رسید.

نمایشگاه و رزم نمایش روایت حماسه از 5 تا 7 مهرماه برای نخستین بار در محل پردیس این وزارتخانه برگزار شد. پایان پیام/    

دیدگاهتان را بنویسید