سردار زهرایی: 51 هزار گروه جهادی شناسنامه‌دار در کشور فعالیت می‌کنند

مسؤول سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: ۵۱ هزار گروه جهادی شناسنامه‌دار در کشور فعالیت می‌کند که از این تعداد ۲۵ هزار گروه مختص به بسیج دانشجویی است.

سردار زهرایی: 51 هزار گروه جهادی شناسنامه‌دار در کشور فعالیت می‌کنند

به گزارش شرکت عمرانی کارکنان از شهرکرد، سردار محمد زهرایی صبح امروز در همایش هجرت دانشجویی و تجلیل از جهادگران نمونه چهار محال و بختیاری گفت: ۵۱ هزار گروه جهادی فعال، دارای مجوز و کد حقوقی در سراسر کشور وجود دارد که از مجموع این تعداد ۲۵ هزار گروه مختص به بسیج دانشجویی است.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به برگزاری پنجمین دوره جشنواره ملی گروه‌های جهادی، ادامه داد: گروه‌های جهادی الگوهای بسیار موفقی را به کشور ارائه می‌دهند و بسیج دانشجویی تا کنون به عنوان پیشران و پیش‌برنده در این گروه‌ها عمل کرده است.

وی افزود: انتظاری که از بسیج دانشجویی می‌رود، این است که در لایه اول، با جامعه مخاطب خود فراتر از دفاتر دانشجویی و گروه‌های جهادی و در لایه دوم با همه آحاد مردم در راستای خدمت به مردم تعامل برقرار کند.

زهرایی اضافه کرد: ما به دنبال این هستیم که در دل گروه‌های جهادی، جوانان مومن انقلابی را تقدیم انقلاب کنیم.

وی بیان کرد: هم‌اکنون از مجموع تعداد گروه‌های جهادی کشور، یک هزار گروه جهادی ویژه در حال خدمت هستند که این گروه‌ها یک منطقه را انتخاب کرده‌اند و طی سال‌های پی در پی در آنجا خدمت‌رسانی می‌کنند.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: در طول سال رزمایش‌های متفاوتی انجام می‌شود و امسال سه رزمایش در سه مقطع، به مناسبت روز بسیج سازندگی، سالروز دیدار گروه‌های جهادی با رهبر انقلاب و هفته بسیج انجام شد که ۲۳ هزار گروه‌ جهادی در این رزمایش‌ها شرکت کردند.

وی با اشاره به آب‌رسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار در کشور، افزود: سال گذشته برای آب‌رسانی به ۹ هزار و ۶۰۰ روستا قرارداد منعقد شد که تا کنون آبرسانی به سه هزار روستا انجام شده است.

زهرایی اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود در طول مدت چهار سال، ۲۰ میلیون هکتار عملیات آبخیزداری و ۱۰ هزار قنات و ۱۰ هزار مخزن ذخیره آب در سطح کشور انجام شود و در چهارمحال و بختیاری این عملیات امروز شروع می‌شود.

وی در پایان با اشاره به ساخت مسکن مددجویی، خاطرنشان کرد: طرح ساخت ۴۰ هزار مسکن مددجویی با کمیته امام خمینی (ره) در حال انجام و تا کنون ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد به اتمام رسیده است.

پایان پیام/۶۸۰۴۳

دیدگاهتان را بنویسید