«نذر یخ » برای مجالس ده روز عاشورایی میناب

نذر یخ یکی از اقدامات ارزنده کارگاههای یخسازی در روستای گورزانگ میناب در دهه محرم بود که برای مجالس عاشورایی شهرستان میناب انجام شد.

«نذر یخ » برای مجالس ده روز عاشورایی میناب

به گزارش شرکت عمرانی کارکنان از میناب ، با قرار گرفتن دهه محرم در مرداد ماه سال جاری که  یکی از ماههای گرم تابستان است ، تامین آب سرد برای مجالس عزاداری یکی از دغدغه های اصلی مسولان هیئت های عزاداری  بود که بتوانند در گرمای طاقت فرسا از عزاداران شرکت کننده در مجالس خود پذیرایی کنند. به همت جوانان روستای گورزانگ میناب که در پاچال ماهی فروشان مشغول به کار هستند و برای شغل خود کارگاه یخسازی ایجاد کرده اند ، چند سالی است که در یک اقدام خود جوشانه با هیئت های عزاداری میناب همکاری لازم را دارند.

این جوانان در این ایام با نذر یخ برای مجالس عزاداری ، تامین کننده یخ مورد نیاز هیئت های عزاداری هستند تا مردم و عزاداران در این مجالس با کمبود آب خنک مواجه نشوند. اسماعیل ذاکری یکی از کارگاه دارن یخ در روستای گورزانگ گفت : علاقه مندی من به اهل بیت سبب شد تا در راستای کمک به هیئت ها در قالب نذر یخ به مجالس عزاداری کمک کنم .

وی افزود : این کارگاه  برای شغل خود ،که مشغول به فروش ماهی در پاچال روستای گورزانگ هستم  ایجاد کرده ام که در ماههای محرم و صفر و سایر مجالس مذهبی به هیئت های عزاداری یخ رایگان داده می شود. ذاکری گفت : اکنون سه سال است که از این کارگاه به مجالس مذهبی و عزاداری یخ رایگان داده می شود تا بتوانند از عزاداران خود پذیرایی کنند.  

دیدگاهتان را بنویسید