پرداخت جریمه برای تخلف ساختمانی اشتباه است

رئیس سازمان نظام مهندسی استان البرز گفت: تا زمانی که جرائم ساختمانی با پرداخت هزینه توسط متخلف قابل رفع است نمی توان از تخلف‌های بعدی در این زمینه پیشگیری کرد.

پرداخت جریمه برای تخلف ساختمانی اشتباه است

به گزارش شرکت عمرانی کارکنان از کرج،‌ علیرضا مجربی،‌ رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز، امروز در نشست با اصحاب رسانه، با اشاره به اهمیت الزامات توسعه شهری و ساخت و سازها، گفت: لازم است طرح های تفصیلی شهرهای استان را روزآمد باشد.

وی با اشاره به اینکه تخلفات پیچیده ساخت و سازه‌های استانی مشهود است، اضافه کرد: هدف از طراحی طرح تفصیلی تعریف افق‌های دور دست توسعه شهری است.

وی یادآور شد: بررس‌های میدانی نشان می‌دهد که ۹۹ درصد ساختمان‌های استان دارای گزارش مهندسان ناظر هستند.

وی با بیان اینکه از سال ۹۱ تاکنون حدود ۶۰ هزار دستور نقشه در اختیار نظام مهندسی البرز قرار گرفته است، بیان کرد: در این مدت سه هزار و ۲۰۰ ناظر ساختمان براثر تخلف مشمول تبصره هفت شدند.

مجربی تاکید کرد: تا زمانی که جرائم ساختمانی با پرداخت هزینه توسط متخلف قابل رفع است نمی توان از تخلف‌های بعدی در این زمینه پیشگیری کرد.

وی با بیان اینکه در شهر کرج تخلف در طبقات به دلیل بالا بودن جریمه کم است، گفت: در این حال باید طرح تفصیلی این شهر به روز شود.

رییس سازمان نظامک مهندسی ساختمان البرز تاکید کرد: ۹۰ درصد ساختمان‌ها توسط مهندسان ناظر استان البرز به خوبی نظارت و به شهرداری‌ها گزارش داده می‌شود.

وی با قدردانی از شهردار گرمدره به خاطر مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز بیان کرد: در زمان حاضر تخلفات در این شهر به حداقل رسیده است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید