۴ نفر از مجروحان حادثه تروریستی شاهچراغ در آی‌سی‌یو بستری هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: وضعیت کلی سلامت مجروحان حادثه تروریستی حرم شاهچراغ(ع)، پایدار است و ۴ نفری که تحت عمل جراحی قرار گرفتند اکنون در آی‌سی‌یو بیمارستان نمازی تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

۴ نفر از مجروحان حادثه تروریستی شاهچراغ در آی‌سی‌یو بستری هستند

سید وحید حسینی در گفت‌وگو با شرکت عمرانی کارکنان در شیراز، با اشاره به پایش لحظه ای وضعیت سلامت مجروحان این حادثه از شب گذشته تا کنون، وضعیت کلی مصدومان را در حال حاضر، پایدار اعلام کرد. 

وی از تشکیل تیمی از پزشکان فوق تخصص رشته‌های جراحی قلب، جراحی عروق، قفسه صدری، تروما، زنان و جراحی کلورکتال، همچنین متخصصان رشته های طب اورژانس، بیهوشی، ارتوپد، رادیولوژی و جراحی عمومی از شب گذشته با هدف خدمت رسانی به مصدومان این حادثه خبر داد که تا کنون، به صورت بی وقفه، تمامی تلاش خود را برای نجات و سلامت مجروحان حادثه به کار بسته اند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه وضعیت یکی از مجروحان در ساعات ابتدایی حادثه در اثر آسیب جدی به کبد نامساعد بوده است، افزود: با تلاش تیم پزشکی و انجام دو عمل جراحی از شب گذشته تا کنون بر روی محمد جهانگیری خوشبختانه علایم حیاتی این مجروح هم اکنون در وضعیت پایدار قرار گرفته و از کما خارج شده است.

حسینی ضمن اعلام اینکه یک مجروح حادثه تروریستی شب گذشته ترخیص شده و یکی دیگر نیز در شرف ترخیص است، ادامه داد: علی‌کاظم کرمعلی و نطرعباس عباسی ترخیص شده‌اند و مجروحان دیگر حادثه نیز که از ناحیه گونه و پا مورد اصابت گلوله قرار گرفته بودند، با انجام جراحی در نواحی مختلف بدن، هم اکنون وضعیت مطلوبی دارند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز وضعیت یکی از مجروحان که به بیمارستان مسلمین اعزام شده بود را نیز پایدار اعلام کرد و افزود: همچنین یکی از مجروحان که به بیمارستان شهید رجایی اعزام شده بود، خوشبختانه ترخیص شد. 

وی با طلب دعای خیر مردم برای تمامی مجروحان این حادثه تروریستی، ابراز امیدواری کرد در روزهای آینده، شاهد سلامتی کامل و ترخیص تمامی مجروحان این حادثه باشیم. 

شب گذشته و در ساعات ابتدایی وقوع حادثه تروریستی و اعزام مجروحان به بیمارستان نیز استاندار فارس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور در بیمارستان نمازی، وضعیت سلامت مجروحان را بررسی و دستورات لازم را در خصوص روند خدمت رسانی به آنان صادر کردند.

پایان پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید