رئیس ستاد انتخابات استان تهران: نامزدهای انتخاباتی، تا 19 خرداد از سمت خود استعفا دهند

رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: برخی از مدیران و مسؤولان فعلی که قصد ورود به عرصه انتخابات را دارند، جهت ثبت‌نام و اعلام داوطلبی در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باید تا تاریخ ۱۹ خرداد از سمت خود استعفا بدهند و استعفای آن‌ها پذیرش شود.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران: نامزدهای انتخاباتی، تا 19 خرداد از سمت خود استعفا دهند

به گزارش شرکت عمرانی کارکنان از تهران، اولین جلسه ستاد انتخابات استان تهران با حضور علیرضا فخاری استاندار تهران و روسای کمیته‌های ستاد انتخابات استان برگزار شد. علیرضا فخاری در حاشیه این جلسه با اشاره به برگزاری اولین جلسه ستاد انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان ۱۴۰۲ اظهار داشت: با تشکیل ستاد انتخابات، فعالیت‌ها برای انتخابات شروع شده و پس از ابلاغ وزیر کشور به همه استانداران و به‌طبع ابلاغ از طرف ما به همه فرمانداران و بخشداران عملا مرحله مقدماتی انتخابات آغاز شد.   وی افزود: وظیفه ما برای شروع انتخابات و تامین امکانات لازم برای برگزاری انتخابات خوب و موثر در دستور کار همکاران قرار گرفته است و امنیت، رقابت، سلامت و مشارکت عمومی مردم جزو اهداف راهبری بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری است که با قوت و جدیت پیگیری می‌شود.   استاندار تهران سپس گفت: مشارکت با حضور حداکثری مردم زیباترین جلوه انتخابات است، چراکه ابزار قدرت کشور مردم هستند و شناسایی ابزار قدرت‌ نشان‌دهنده این است که مردم با شناخت صحیح و بصیرت درست از مسائلی که با آن مواجه هستند، میزان مشارکت را حداکثری می‌کنند تا با حضور چشمگیر و گسترده این قدرت اثبات شود.   فخاری با بیان اینکه امنیت ابزارهای خود را دارد، عنوان کرد: همه عواملی که زیرساخت‌های امنیتی انتخابات را تامین می‌کنند، حاضر و ناظر هستند و با برنامه‌ریزی لازم از حقوق مردم دفاع می‌کنند و اجازه نمی‌دهند که حقوق مردم تضییع شود.   وی در مورد سلامت انتخابات افزود: آموزش‌های لازم دو طرفه پیگیری می‌شود تا هم مردم توجیه شوند و هم دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات آموزش لازم را ببینند و انتخاباتی در خور شان مردم با رعایت ضوابط، مقررات، رعایت حقوق مردم و امانتداری صورت بگیرد و سلامت انتخابات را تضمین کنیم.   استاندار تهران سپس بر لزوم آموزش عوامل دست‌اندرکار برگزاری انتخابات تاکید کرد و گفت: تلاش بر این است تا با برنامه‌ریزی درست، صحیح و به موقع به اهداف انتخاباتی برسیم. سید عباس جوهری، رئیس ستاد انتخابات استان تهران در حاشیه این جلسه با اشاره به شروع فرآیند انتخابات اظهار کرد: انتخابات یکی از ارکان مهم و تاثیرگذار در نظام مقدس جمهوری اسلامی و زمینه‌ساز تعیین سرنوشت کشور و ملت است.

وی ادامه داد: برخی از مدیران و مسؤولان فعلی که قصد ورود به عرصه انتخابات را دارند، جهت ثبت‌نام و اعلام داوطلبی در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باید تا تاریخ ۱۹ خرداد از سمت خود استعفا بدهند و استعفای آن‌ها پذیرش شود. رئیس ستاد انتخابات استان تهران افزود: برخی پست‌ها مشمول استعفا برای کل حوزه‌های انتخابیه کشور هستند و برخی صرفا مشمول حوزه‌های انتخابیه شهرستان هستند، برای اطلاع از مصادیق پست‌ها به اطلاعیه شماره یک ستاد انتخابات در سایت استانداری مراجعه نمایند. جوهری همچنین ابراز کرد: کاندیداهای مشمول استعفا بایستی مدارک مرتبط با استعفا و پذیرش رسمی آن را در زمان ثبت نام انتخابات به مجموعه حوزه‌های انتخابیه تحویل دهند. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید